Dani medijske pismenosti 2021.

Dani medijske pismenosti ove godine, s naglaskom da je važno osjećati se dobro s obje strane ekrana, obilježavaju se od 19. do 25. travnja.

Agencija za elektroničke medije i UNICEF pokrenuli su 2018. projekt Dani medijske pismenosti s ciljem osvještavanja javnosti o važnosti medijske pismenosti, osnaživanja građana vještinama medijske pismenosti, stvaranja platforme za suradnju brojnih društvenih dionika i razvoj održivih projekata medijske pismenosti, te pružanja podrške odgajateljima i nastavnicima razvojem edukacijskih materijala za medijsko obrazovanje

Učenici 3. i 4. razreda naše škole, poslušali su online predavanje Društva za komunikacijsku i medijsku kulturu s temom sigurnosti na internetu. Kroz predavanje učenici su naučili što su to mediji, koje su pozitivne i negativne strane medija, što je to cyberbullying ili elektroničko nasilje, te kako uz rastuće društvene mreže i sve više vremena provedenog na internetu, prepoznati zamke, prikriveno oglašavanje i ostati siguran. Svoje znanje potvrdili su uspješno odigravši Kahoot kviz.

objavio: Nikša Radan   datum: 23. 4. 2021.