Dan Europe

Dan Europe europski je i hrvatski spomendan koji se obilježava 9. svibnja. Naime, 9. svibnja 1950. godine Robert Schuman, tadašnji ministar vanjskih poslova Francuske predstavio je svoj prijedlog formiranja Europske zajednice za ugljen i čelik. Taj prijedlog, poznatiji kao Schumanova deklaracija, smatra se početkom stvaranja Europske unije. Povodom Dana Europe, u sklopu projekta koji provodi u našoj školi, učenici naše škole proslavili su ovaj dan kroz radionicu, igru i kviz znanja. Sat je započeo prezentacijom „Hrvatska u EU“ koju su izradile Katarina Banić, viša suradnica iz Europe Direct Split i učiteljica Dušanka Babić. Učenici su zatim istraživali zanimljive podatke o zemljama Europske unije, izradili plakat i odigrali društvenu igru. Znanje o naučenom pokazali su u kvizu znanja. Na kraju dana,  gđica Banić nagradila je naše učenike vrijednim poklonima: zidnom geografskom kartom, didaktičkim materijalima, tonerom za printer, uredskim priborom… Koristimo ovu priliku da od srca zahvalimo Katarini i Europe Direct Split na suradnji i poklonima!

objavio: Nikša Radan   datum: 9. 5. 2023.