Obavijest roditeljima

Poštovani roditelji,

Prema uputama MZO od ponedjeljka 14.2.2022. počinje mjera samotestiranja učenika. Provođenjem mjera samotestiranja ukinula bi se obveza samoizolacije učenika koji su bili u kontaktu s Covid-pozitivnom osobom, a nemaju simptome bolesti. Samotestiranje sa SARS-CoV-2 brzim antigenskim testovima je dobrovoljno i besplatno i obavlja se jednom tjedno. Preporuka je da se učenici samotestiraju ponedjeljkom prije nastave (ili nedjeljom prije spavanja) te da potom prijavite samo pozitivne  rezultate testiranja razredniku/ci.

Ukoliko ne želite da Vaše dijete provodi mjeru samotestiranja na SARS- Cov-2 brzim antigenskim testovima, molimo Vas da ispunite obrazac/izjavu, koju će Vaše dijete donijeti kući te ju potpisanu treba vratiti u školu do petka 11.2.2022.razredniku. U tom slučaju, testovi Vam neće biti uručeni te će Vaše dijete nakon kontakta s COVID-pozitivnom osobom morati u samoizolaciju.

U slučaju pristanka (a smatra se da roditelj pristaje  ukoliko ne potpiše navedenu IZJAVU) bit će Vam dostavljeni testovi za provođenje samotestiranja.

Važno je naglasiti da prema uputama proizvođača nije uputno da učenici mlađi od 16 godina provode samotestiranje bez nadzora ili pomoći odraslih osoba.

U prilogu su upute Ministarstva znanosti i obrazovanja koje molimo da pročitate, bez obzira na Vašu odluku.

Obavijest_roditeljima pdf.

objavio: Nikša Radan   datum: 9. 2. 2022.