PROJEKTNA VIDEOKONFERENCIJA

U našoj školi ove godine provodi se međunarodni projekt Kulturne i javne ustanove  zavičaja. Autorice projekta su Dušanka Babić ( OŠ Stjepan Radić, Tijarica) i Ana Ćaleta ( OŠ Trilj, Trilj). Projekt je osmišljen kao igra u kojoj učenici, kroz posjete kulturnih i javnih ustanova zavičaja, spoznaju važnosti istih.

Projekt je podijeljen je na dva dijela. U prvom dijelu projekta učenici su turisti u svom gradu/mjestu. Posjećuju  važne kulturne i javne ustanove, uče čemu služe i zašto su važne ljudima.

U drugom dijelu projekta učenici će biti turistički vodiči, te će svoje znanje o naučenim kulturnim i javnim ustanovama prezentirati kolegama u projektu.

U sklopu prvog dijela projekta, učiteljica Dušanka Babić, 14.12.2021. organizirala je videokonferenciju na kojoj su se učenici , sudionici projekta, prvi put međusobno upoznali. Učenici su predstavili svoje krajeve projektnim partnerima iz Hrvatske, Srbije i Turske. Tako smo saznali ponešto o: Vrlici, Velikoj Mlaki, Trogiru, Laćaru, Kninu, Vrgorcu, Dubrovniku i mnogim drugim mjestima.

Učenici naše škole izradili su prigodni video o Tijarici, te su obučeni u narodne nošnje zavičaja predstavili svoje mjesto ostalim sudionicima projekta. Učenici su oduševljeni ovim načinom rada, jer su na jedan nov i zanimljiv način kroz interaktivnu komunikaciju, upoznali znamenitosti mnogih mjesta.

Hvala našoj ravnateljici Ani Bravić što nam je omogućila posudbu narodnih nošnji. Hvala svim projektnim partnerima koji su se odazvali pozivu i pridružili našem projektu. Veselimo se nastavku suradnje i iskreno se nadamo da ćemo neke od partnera upoznati i uživo.

objavio: DUŠANKA BABIĆ   datum: 14. 12. 2021.