SafetyNet aplikacija

U sklopu projekta „Sigurnost djece na internetu i društvenim mrežama“ PU splitsko-dalmatinska u suradnji s Fakultetom elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, te studentima iz Udruge DUMP (Udruga mladih programera), uz potporu Vijeća za provedbu programa prevencije kriminaliteta na području grada Splita  izradila je aplikaciju za učenike splitskih osnovnih i srednjih škola – „Safety Net – Bitka za sigurnost“.

Ciljevi ovog projekta su podizanje razine svijesti šire javnosti o mogućim opasnostima i rizicima korištenja Interneta i društvenih mreža, odnosno  podizanje razine znanja kod djece o mogućim opasnostima i rizicima korištenja Interneta, ali i podizanje razine svijesti kod roditelja o mogućim opasnostima i rizicima kojima su djeca izložena korištenjem Interneta. Pored informativnog i zabavnog sadržaja, postoji i dio kojim se korisnici educiraju o mjerama zaštite i načinu prijave zlostavljanja policiji, a aplikacija je podložna daljnjem unaprjeđenju i usavršavanju. ZAIGRAJTE!!

objavio: Nikša Radan   datum: 11. 11. 2020.