Zubna putovnica

U sklopu Nacionalnog programa za preventivu i zaštitu oralnog zdravlja Ministarstva zdravlja RH provodi se projekt dentalne zdravstvene zaštite u svrhu unaprjeđenja oralnog zdravlja djece. Preventivni pregledi će se provoditi kod doktora dentalne medicine za polaznike 6. razreda osnovne škole.Preventivni pregledi su važni za očuvanje zdravlja zubi i pravovremenog otkrivanja i liječenja karijesa kao i ostalih anomalija zubi te promjena u usnoj šupljini.

Obrazac zubne putovnice koja se nalazi u privitku ove obavijesti je potrebno ispisati, popuniti kod doktora dentalne medicine (zubara) i vratiti ga školskom liječniku pri dolasku na cijepljenje.

Obrazac „Zubna putovnica“ će ispuniti izabrani doktor dentalne medicine učenika, nakon izvršenog pregleda. Pri pregledu zubi učenik će dobiti ponovni termin dolaska na kontrolni pregled (za šest mjeseci) ili na popravak zubi (unutar 30 dana).

Ispunjeni obrazac učenik će donijeti nadležnom školskom liječniku kada bude dolazio na cijepljenje protiv Hepatitisa B (na prvu dozu ili jednu od sljedeće dvije doze cijepljenja).

objavio: Nikša Radan   datum: 15. 9. 2017.